Инсталиране на ArchLinux, с помощта на archfi
Archfi e прост bash скрипт, с който можете да инсталирате Arch Linux. С този скрипт, можете да инсталирате Arch Linux само с 2 реда код.
Този помощник е създаден, за да инсталирате минималните пакети (base, grub и евентуално os-prober и efibootmgr), без да имате необходимите познания за това.
След края на инсталацията с този помощник, можете да инсталирате и конфигурирате предпочитаната от вас графична среда или да настройте вашата новоинсталирана система, посредством archdi.

Archfi официална страница
Archdi официална страница
ArchLinux официална страница на проекта

Снимки на скрипта:

[Изображение: home.png][Изображение: autoparts.png][Изображение: install.png]

Как да исталирам:
  •    Изтегляте ArchLinux от официалната страница.
  •    Записвате изтегления *.iso файл на USB или CD
  •    Настройвате в BIOS, първо boot-ващо устройство, да бъде записания носител.
  •    След като се стартира първоначалния екран за зареждане на инсталацията на ArchLinux, изберете вида на архитектурата която искате да инсталирате.
  •    След като зареди системата, първо трябва да настройте вашата мрежова връзка. Тъй като има няколко начина за настройка на  мрежова връзка, за повече информация как става това можете да намерите тук или тук (за безжични мрежи).
  •    Щом настройте вашата мрежова връзка и сте се уверили, че тя работи, пристъпваме към следващата стъпка за сваляне и стартиране на скрипта. 

Код:
wget archfi.sourceforge.net/archfi  
алтернативен линк за сваляне
wget matmoul.github.io/archfi  

Стартиране на инсталацията:
Код:
sh archfi

Как става инсталацията и конфигурацията можете да видите в последващото видеo.

Видео:

Отговори
Здравейте, отдавна се мъча да си инсталирам Арч, но всеки път ми дава някаква грешка. Пробвал съм различни лаптопи, на някои стигам до базова инсталация и не мога да направя графичен интерфейс. Опитах и с този инсталатор от форума, същата работа.
Отговори
Здравей , ако съм те разбрал инсталираш Arch без проблеми, но се затрудняваш да инсталираш графичен интерфейс ?
Може ли да ни кажеш, на какъв графичен интерфейс си се спрял (GNOME,KDE,XFCE ...), също как инсталираш Arch?
Yo Quiero Taco Bell!
Отговори
Здравей, нямам предпочитания към интерфейса, първо се мъчих да сложа КДЕ, като инсталирах с текстов режим. После пробвах с графичен инсталатор правен от Карл Дъв, май така се казваше. При този инсталатор успях да стигна до инсталация с графика. Обаче има браузър авахи, който не ме свързва с интернет, а търси само локални мрежи.

По-новият инсталатор Architect Linux, дело на Карл Дъф:
Отговори
Графичната среда се инсталира много лесно.

Необходимо е да инсталирате първо xorg, след това избраната от вас графична среда.

Как се инсталира KDE
Как се инсталира KDE - Урок

Относно браузъра.

Ако използваш Firefox, инсталира се по следния начин:

Код:
pacman -S firefox
Отговори
Инсталирах базовата система, грешките започнаха, когато се опитам да инсталирам Х сървъра.

pacman -Syu - почва да тегли и дава грешка,

pacman -S xorg xorg-xinit - същата работа.

Нямам идея защо така става. Командите за инсталация  ги имам разпечатани на листи и ги преписвам. 
Отговори
Какви са грешките които ти изписва.

Дай някаква снимка или изпиши всичко подробно какво ти изписва.
Отговори
error:failed retrieving file `community.db`
failed to update community
failed to synchronize any databases
Отговори
Интернета пуснат ли е?
Отговори
Пуснат е, нещо при инсталацията се омазва, ама не знам кое точно. При графичния инсталатор от форума, след края на инсталацията иска рестарт, като рестартирам не зарежда системата, все едно няма нищо инсталирано на харда.
Отговори

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)