iPhone виртуално пространство
Здравейте, както знаете някой хора си ограничават възможностите с закупуване на телефон с недостатъчна памет (Модел 16GB) и търсят алтернатива, също и аз така Smile не че ми недостига памет а просто искам да си изградя едно облаче защото знаете че iPhone не могат да се свалят свободно файлове /.mp3 , .pdf , .doc и т.н./както в Android директно от сайт. Та по тази причина мисля да си направя едно сървърче имам на разположение Hardware: Raspberry Pi 2 /Debian 8.0/ и външен HDD /320GB/ на телефона инсталирах FileManager и iFile в тях има опция за връзка с Cloud сървъри /Dropbox, google drive, sugar sync и Web Dav/ та мисля да си направя някакъв WebDav сървър и да качвам и свалям от него като някой от файловете да мога да споделям с външен източник примерно да шарна нещо някъде, някога. Другия вариант е FTP, също не е сложно за инсталация и конфигурация на изискванията /публична папка и лична папка/. Та като цяло повечето беше обяснение от моя страна, въпросите ми бяха:

Сблъсквали ли сте се с такъв казус?
Какво решение да предприема ?
Коя програма да използвам?
Други съвети?

Може да не съм обяснил много като хората но в коментарите ще се доуточним Big Grin
Отговори
(21.11.2015, 23:18)Matrata написа: Сблъсквали ли сте се с такъв казус?
Какво решение да предприема ?
Коя програма да използвам?
Други съвети?

Може да не съм обяснил много като хората но в коментарите ще се доуточним Big Grin

Да, но не съм търсил решение. Моят е старичък и го ползвам само за телефон, понякога и камерата.
Аз лично бих пробвал SFTP. Общо взето лесно се пуска на Pi-то, а комуникацията минава през SSH. Това значи че ще е надежден каналът за достъп, допълнително можеш да защитиш услугата със SSHGUARD. http://www.sshguard.net/
Програма, може би тази
Като гледам има и други...
Отговори
(22.11.2015, 16:11)Gorillaz написа: Да, но не съм търсил решение. Моят е старичък и го ползвам само за телефон, понякога и камерата.
Аз лично бих пробвал SFTP. Общо взето лесно се пуска на Pi-то, а комуникацията минава през SSH. Това значи че ще е надежден каналът за достъп, допълнително можеш да защитиш услугата със SSHGUARD. http://www.sshguard.net/
Програма, може би тази
Като гледам има и други...

На тази програмка безплатната версия, не може повече от 5файла, трябва ми нещо да мога да качвам и свалям директно на него посредством някой от следните протоколи FTP,SFTP,SSH и директен стриим от отдалечения сървър не да го сваля на телеефона и да ми го възпроизвежда след това. По-възможност да не е само музика и филми. Ами и файлове с различни разширения, rar,pdf,doc и т.н. Защото намерих един OPlayer той го има като опция ама е за музика и филми не ми върши работа за останалите неща.
Отговори
Кофти, че така са я ограничили програмката. А, аз се чудех какво има в платената версия. Big Grin

Според мен няма как да намериш нещо, което да стриймва всякакви файлове. За тази цел трябва да има някакъв широкоразпространен протокол, който да е подходящ за външна мрежа и самия iOS да го поддържа.

Алтернативно можеш да ползваш Dropbox, адски много програмки го поддържат вътрешно. Според мен той смъква файловете в апликацията и после, след редакция, ги връща на другите активни клиенти. Така че пак не е стрийм, но върши работа. Само че тогава разчиташ на тяхната сигурност и политика.
Отговори
И на тяхното пространство а аз искам мое пространство Smile Смисъл  Dropbox ама мой си Tongue
Няма да спра да търся вариант Smile Затова споделям с вас и да обмениме опит и някакви варианти
Отговори
ownCloud, много ми грабна окото, може да споделяш файлове и да качваш от всякъде но не видях никъде да добавя собствено място, смисъл да споделя имам 1 HDD закачен на малинката (320GB) и да го ползвам за такива нужи а и на малинката също го ползвам гледам торрент филми през него и така, измислете някоя програма която поддържа и iOS Tongue
Отговори
Пичове, тука тука е да стигнем до консенсос с iPhone с приложение iFile от apple sotre и Raspberry Pi 2 с шернат външен хард 320GB с помоща на програмата ownCloud Smile
Отговори
Да разбирам ли че се е получило с тази програма?

Не виждам iFile да поддържа ownCloud или SFTP. По-скоро е PDF едитор с Download manger и поддръжка на Dropbox.
Аз бих взел платената версия на FTPManager. /или друга по-добра ако има/

Въпросът с аудио-видео съдържанието е по-сложен. Хубаво е да може поне да се издърпва през медия плайъра. Като гледам има такива, които поддържат стрийминг, но не знам колко добре ще стане това на Pi-то.

Заслужава си да пробваш апликацията на ownClowd и опциите на VLC плейъра. На последната има FTP и разни опции за стрийминг. Някъде дори казват, че може да зарежда от ownClowd, но не мога да проверя. SFTP не видях да има никой друг хубав плейър.

https://itunes.apple.com/us/app/vlc-for-ios/id650377962
http://www.videolan.org/vlc/download-ios.html
https://owncloud.com/products/mobileapps/
Отговори
Апликацията ownCloud също е платена за iOS а колкото до iFile поддържа webDav също така owncloud сървъра има тази опция Smile след малко ще поръчкам още че днес на работа и нямаше време а вчера нещо ми се опираше shared папката не можеше да си запази правата и така Smile по    -късно ще споделя резултати.
-------------------------------------------------
П.С. давайте идей не мога да оправя тия шибани права уж съм с root

Опитвам се да задам права 0750 и давам ок и нищо после пак си е 0777

нито мога да променя притежателя на групата

Ето и опит през конзола Sad

Код:
root@osmc:~# chown -R root:root /media/RPi/iPhone/
chown: changing ownership of '/media/RPi/iPhone/': Operation not permitted
root@osmc:~# sudo chown -R root:root /media/RPi/iPhone/
chown: changing ownership of '/media/RPi/iPhone/': Operation not permitted
root@osmc:~# chmod 750 /media/RPi/iPhone/
root@osmc:~# stat --format "%a %A %n" /media/RPi/
777 drwxrwxrwx /media/RPi/
root@osmc:~# stat --format "%a %A %n" /media/RPi/iPhone/
777 drwxrwxrwx /media/RPi/iPhone/
root@osmc:~# stat --format "%a %A %n" /media/RPi/iPhone/
777 drwxrwxrwx /media/RPi/iPhone/
root@osmc:~#
Отговори
Хм, каква е файловата система?

edit: Също провери да не би да е монтирана само за четене?
Или пък SeLinux, chattr ?

За последното да не би да са заключени за root , може да провериш ето така:

Код:
# lsattr  /media/RPi/iPhone/
----i--------e-

Означава че са защитени със chattr .
Yo Quiero Taco Bell!
Отговори

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)